Skambinkite
Namų blogas, informacija | epiliatorius.lt

Kaip išsirinkti plaunantį dulkių siurblį – tai dažnai kylantis, o kartu ir mums užduodamas klausimas tarp tų žmonių, kurie turi galimybę ir poreikį rūpintis savo kilimo, parketo ir netgi visų namų švara. Sutinkame, kad tai nėra taip paprasta, gal net galima palyginti su melodrama, kur dvi seserys, šiuo atveju „kaina“ ir „kokybė“ varžosi dėl vieno žavaus jaunikio, kurį vadinsime „jūsų sprendimu“. Kartu iš karto reikia pripažinti, kad nėra vieno atakymo, kuri gi „sesė“ geresnė ir tai galima išsirinkti tik žinant apie pačius plaunamus dulkių siurblius, jų galimybes ir svarbiausia konkrečius jūsų poreikius apie kuriuos čia VokiškaIėja.lr namų bloge ir pakalbėsime.

Pradėkime nuo jūsų poreikių. Ir čia be jokios abejonės svarbiausia – šeima. Todėl visada reikia įvertinti ar siurbsimose patalpose bus vaikų, ar turite neklaužadų  gyvūnėlių (ypač su kailiuku) ir dar vienas svarbus aspektas, ar kuris iš šeimos narių yra jautresnis aplinkai, tai yra alergiškas. Priežastys, kodėl rekomenduojama palaikyti švarą esant bent vienam iš šių elementų turbūt visiems ir taip akivaizdžios, tad per daug neišsiplėsime, o tiesiog patariame apgalvoti šiuos tris punktus, nes jų prireiks teisingai ieškant ir renkantis sau tinkamiausio plaunamo dulkių siurblio šio blogo pabaigoje.

Antra, ką turėtumėte žinoti prieš renkantis, tai yra – ką siurbsite. Namuose dominuoja kietoji danga (plytelės, parketas... ir t.t.) ar kiliminė danga? Geriausio plaunamo ir bendrai paėmus siurblio, kuris būtų vienodai puikus abiejuose – tikrai nėra. Tai lemia siurblio antgaliai ir pritaikymas, todėl nors geras siurblys gerai siurbs viską – tačiau tikro efekto ir efektyvumo pasieksite jei nesirinksite aklai, o įvertinsit ir šį faktorių, kaip antrą svarbiausią.

Toliau rekomenduojame įsivertinti savo laiką ir kiek dažnai siurbliuojate. Jei jau domitės ir dabar skaitote turbūt sutiksite, kad svarbu jaustis gerai atliekant ir buities darbus. Todėl jei retai siurbliuojate turbūt logiška rinktis paprastesnį dulkių siurblį ir į nepatogumus galėsite pažvelgti kartais ir pro pirštus per daug jų nesureikšminant. Tačiau jei yra poreikis siurbliuoti bent 2 kartus per savaitę - nepatogus antgalių ar vandens keitimas, jei siurblys yra neergonomiškas ir kitos kliūtis atims iš jūsų pakankamai daug laiko ir dar blogiau - nuotaikos.

Taigi įsivertinus šiuos tris esminius asmeninius poreikius – pereiname prie siurblių. Praėjo tie laikai, kai atėjus į parduotuvę ir renkantis dulkių siurblį tiesiog užtekdavo pažiūrėti į siurblio galią. Patikėkite, kad arti 90% monių ankščiau būtent taip rinkdavosi dulkių siurblį ir matydami tai gamintojai konkuravo kas turės daugiau vatų, dar įdėdavo filtrą, o kitiems aspektams skirdavo tiek pat dėmesio kiek ir siurblio dėžutei. Laikai pasikeitė ir oj kaip.

Dabar kai ES įvedė galios apribojimus – norint pagamintį siurblį tapo svarbu ir antgaliai, tapo svarbu ir sistemos sandarumas, dulkių surinkimas, net ergonomiškumas, laido ilgis dabar staiga tapo prioritetiniai ir vartotojui nors rinktis tapo sunkiau,  visa tai virto į naudą. Lygiai tas pats ir plaunamuose dulkių siurbliuose.

Į ką reikia žiūrėti renkantis plaunamą dulkių siurbį, arba kuo plaunamas dulkių siurblys skiriasi nuo šlapinančio siurblio?

Atsakymas labai paprastas. Plaunantis dulkių siurblys plauna parketą su šluoste, tai yra lygiai taip pat, kaip jūs paimtumėte paprastą sauso valymo dulkių siurblį, išsiurbtumėte, tačiau po to dar kartą „praeitumėte“ su šlapiu skuduru ir galiausiai nusausintumėt. Taigi tikrai plaunantis dulkių siurblys viską atlieka iš karto, vienu metu, todėl gerokai sutaupote laiko ir laimite didesnę švarą per trumpesnį laiką. Šlapinantys dulkių siurbliai (tiksliau antgaliai) savo ruožtu tik su mažu antgaliu urenka prieš tai sudrėkintas dulkes ir vandenį. Tai yra kokybiškiau nei paprastas dulkių siurblys, tačiau užima daug daugiau laiko ir neprilygsta efektui, kurį turi tikrai plaunami dulkių siurbliai.

Geriausias Lietuvoje parduodamas tikrai plaunantis dulkių siurblys yra THOMAS Multi Clean X10 modelis, na tikrai galite diskutuoti ir diskutavome ne kartą, tačiau nei Karcher nei juo labiau Zelmer plaunantys dulkių siurbliai (išskirtinai šlapinantys) modeliai – neprilygsta kokybe ir rezultatu. Ypač ant kietųjų grindų viskas vyksta tiesiog tobulai, o turbo antgalį pakeitus į įprastą – galite labai kokybiškai valyti ar tiesiog siurbti ir kilimus.

1. Siurblio antgaliai. Vos žemiau rasite informaciją kuo skiriasi plaunantis dulkių siurblys nuo šlapinančio, o bendrai į antgalius būtina žiūrėti ne kaip į mažą plastmasiuką prie siurblio, o kaip į 40% viso siurblio. Nuo antgalio priklauso, kaip kokybiškai bus surenkamos dulkės ir didesni nešvarumai, kur pasieksite, kaip lengvai manevruosite namuose. Todėl atkreipkite dėmesį į antgalio sujungimą prie koto. Taip pat, jei tai antgalis su šereliais (kiliminės dangos ar gyvūnų mylėtojams), jie turi būti pakankamai lankstūs ir sugebėti praskirti plauką ir surinkti jį. Labai patogu, kai antgaliai telpa pačiame siurblyje, nepasimeta ir visada būna po ranka. Antgalį turėtų nesunkiai pakeisti ir pirmokas, tai yra tam nereiktų skaityti instrukcijos ar naudoti jėgos.

2. Valdymas. Siurblys turėtų būti valdomas labai paprastai ir aiškiai. Geriausia, kai tai daroma ant rankenos, ypač svarbu plaunamiems dulkių siurbliams, kad vandens rankenėlė būtų patogi, tvirta, lengvai judinama ir keičiama.

Taigi kokį siurblį rinktis jums.

Jei namie neturite vaikų, gyvūnų, alergiškų namiškių ir siurbiate retai ir tai jums nėra kančia – pirkite kuo paprastesnį pigiausią dulkių siurblį, nes plaunamo dulkio siurblio jums paprasčiausiai nereikia ir jo galimybių neišnaudosite ir netgi atvirkščiai – jums nepatiks, kad reikia dar keisti vandenį. Tokiu atveju rekomenduojame kompaktiškus Thomas Crooser modelius parketui arba kiliminei dangai.